Jak możemy oddać włosy na fundację?

Oddawanie swoich ściętych i naturalnych włosów to dziś bardzo popularne rozwiązanie, szczególnie że coraz więcej dziewczyn decyduje się na krótkie fryzury. Warunki oddania włosów są zawsze umieszczone w regulamin fundacji albo innego rodzaju instytucji, którą chcemy wspomóc, ale niektóre krok i wymagania się powtarzają, a wśród nich jest również odpowiednie przygotowanie ich do wysyłki i ścięcia.

Ścięte i wysłane przez fryzjera

Najlepiej i najszybciej jest załatwić wszystko przez fryzjera. W całej Polsce znajduje się cała masa placówek, które współpracują z najróżniejszymi fundacjami i od razu organizują transport ściętych włosów, dzięki czemu Ty w zasadzie tylko dajesz się obciąć. Fryzjer zajmuje się wtedy przygotowaniem twoich włosów, zaplata je w chude warkocze, sam mierzy, ile włosów masz do oddania, a potem przechowuje, pakuje i wysyła włosy na konkretny adres. Ty tylko potwierdzasz, że zapoznałaś się z regulaminem fundacji i zgadzasz się, żeby włosy zostały oddane na szczytny, wybrany przez Ciebie cel.

Ścięte przez fryzjera i wysłane przez nas

Nie wszystkie salony zajmują się wysyłką włosów, ale większość z nich wie, jak przygotować nasze włosy do wysłania ich do odpowiedniej fundacji. Możesz umówić się u nich na wizytę i poprosić, żeby przygotowały odpowiednio twoje kosmyki, na przykład zaplatając warkocze, bo w takiej formie wysyłamy włosy do każdej fundacji. Po skończonej wizycie zabieramy włosy ze sobą, wypełniamy formularz odpowiedniej instytucji i pakujemy bezpiecznie włosy, żeby nie rozsypały się w czasie podróży. Forma wysyłki jest przeważnie opisana w regulaminie, ale przeważnie mamy dowolność, Poczta Polska i kurier sprawdzają się tak samo dobrze.

Kiedy nie możemy oddać włosów?

Ścięte i wysłane przez nas

Mamy jeszcze jedną możliwość, która jednak jest ryzykowna i przyda nam się przy jej realizacji jeszcze jednak para rąk do pomocy. Ścinanie włosów w domu wymaga od nas precyzji. Włosy nie mogą spaść na podłogę, a potem zostać pozbierane, bo wtedy nie nadają się one do niczego. Przed ścinaniem przeczytaj dokładnie, jak powinnaś przygotować takie włosy i jak je zabezpieczyć. Niech osoba, która Ci pomaga, pilnuje, żeby każdy warkocz po ścięciu znalazł się w tym samym miejscu, najlepiej od razu w przygotowanej kopercie albo paczce. Dzięki temu niczego nie zgubisz i o niczym nie zapomnisz.