Nietypowe sygnały, które powinny skłonić cię do wizyty u fizjoterapeuty

bole

Często jest tak, że problem, który mamy już dobrze zdiagnozowany, okazuje się być czymś zupełnie innym. Nie próbuj być dla siebie lekarzem. Nie stawiaj sobie żadnych diagnoz wyłącznie na podstawie własnych odczuć czy tego, co akurat przeczytasz w Internecie (oczywiście u wujka Google).

Wbrew pozorom gabinet fizjoterapii nie jest odwiedzany wyłącznie przez tych, którzy bardzo dużo trenują i jeszcze do tego trenują zawodowo, co powoduje u nich ciągłe urazy i kontuzje. W placówce tej możesz uzyskać pomoc, nawet jeśli twojemu trybowi życia daleko do tego aktywnego. Fizjoterapia skupia się bowiem na wszelkich nieprawidłowościach związanych z zachowaniem ciała, które akurat mogą brać się z przeróżnych przyczyn, nawet tych, które na pozór nie powinny mieć związku z mięśniami bądź stawami.

Fizjoterapeuci leczą między innymi problemy z utrzymaniem równowagi. A mało kto wie, że akurat one w większości przypadków biorą się z nieprawidłowości zachodzących w uchu wewnętrznym. To właśnie w tym uchu wewnętrznym występuje kilka takich części, które pozwalają ci utrzymać równowagę przy staniu w miejscu, staniu na jednej nodze albo np. podczas kucania.

Jeżeli więc masz spore problemy z utrzymywaniem tego typu pozycji, a nieraz tracisz równowagę nawet podczas dłuższego stania w jednym miejscu, powinieneś sprawdzić, co na ten temat miałby do powiedzenia dobry fizjoterapeuta. Jeżeli zaburzenia równowagi są wywoływane przez problemy związane z uchem wewnętrznym, najprawdopodobniej będą one objawiać się także pod innymi postaciami, czyli będą wywoływać również inne symptomy, takie jak bóle i zawroty głowy oraz ogólne zmęczenie.

W przypadku gdy dojdzie u ciebie do zdiagnozowania takiego problemu dobry fizjoterapeuta zaleci ci przeprowadzenie rehabilitacji przedsionkowej. Na ogół uwzględnia ona różne ćwiczenia przeprowadzane na głowie, ale też i szyi oraz oczach. Ich celem jest odpowiednia stymulacja centralnego układu nerwowego.

Zapraszamy tez na portal sosnowiecinfo.pl, gdzie publikujemy wiele przydatnych informacji z różnych zakresów.