Regeneracja organizmu po chemioterapii

Regeneracja organizmu po chemioterapii

Przyjmowanie leków potocznie zwanych „chemią” oprócz tego, że wyniszcza wszelkie komórki rakowe, to również destrukcyjnie wpływa na cały organizm pacjenta. Zazwyczaj podczas kuracji pacjent czuje się całkowicie osłabiony, traci włosy, apetyt oraz ogólną chęć do życia. To normalne objawy towarzyszące tej kuracji, jednak co zrobić, aby wrócić do pełni sił, gdy terapię będzie można uznać jako zakończoną sukcesem?

Po pierwsze właściwa dieta

Podczas tej niezwykle toksycznej kuracji z ludzkiego organizmu ubywa spora ilość bardzo potrzebnych składników odżywczych. Organizm potrzebuje w tym momencie dobrego budulca, pozwalającego na odpowiednią regenerację oraz wzmocnienie . Sprawa może na pierwszy rzut oka wydawać się dziecinnie prosta- 5 posiłków dziennie, bogatych w różnego rodzaju witaminy oraz minerały. Komplikacje się jednak pojawiają, gdyż apetyt chorego jest widocznie osłabiony, a śluzówka przewodu pokarmowego bardzo delikatna. Talerz pacjenta, szczególnie w początkowej fazie powinien zawierać jak sporą ilość produktów naturalnych. Sugeruje się, aby stosować wysokobiałkową dietę bogatą w białe chude mięso, ryby morskie i nabiał. Szczególnie ważne jest zbudowanie nowej flory bakteryjnej, której sprzyja przyjmowanie dużej ilość jogurtów oraz kefiru. Bardzo ważne jest również dostarczenie przeciwutleniaczy, które znajdują się w świeżych warzywach. Zalecana jest eliminacja mocnej kawy, herbaty oraz nadmierne solenie potraw.

Wspomóż cyrkulację krwi

Nie od dziś wiadomo, że organem biorącym największy udział w oczyszczaniu organizmu jest wątroba, dlatego warto zadbać o jej wzmożoną pracę. To organ w dużym uproszczeniu odpowiedzialny za oczyszczanie krwi, a im lepsza jej cyrkulacja tym szybciej oczyszcza się organizm. Szybki obieg krwi skutecznie wspomaga delikatna aktywność fizyczna, taka jak spacery czy joga. Co więcej, sen jest również niezwykle potrzebny i mocno wspomaga krążenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *