Rak to nie koniec

Rak to nie koniec

Nowotwór, rak czy guz to pojęcia, które powodują pojawienie się praktycznie samych czarnych myśli. Waga schorzenia jest rzeczywiście poważna, jednakże nie zawsze oznacza wyrok śmierci. Znana jest obszerna grupa nowotworów, która wykazuje bardzo dobre rokowania na skuteczne leczenie. Więc nie warto załamywać się i porzucać nadziei, tylko od razu oddać się w ręce lekarzy i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Rozwój medycyny

Leczenie raka jest rzeczywiście bardzo skomplikowanym procesem, jednakże nie niemożliwym. Medycyna obecnego kształtu zdecydowanie wychodzi naprzeciw wszelkim problemom onkologicznym. Mimo iż statystyki jasno wskazują na wzrost zachorowalności na różnego rodzaju nowotwory w ostatnich latach, to też zauważalny jest również wyraźny wzrost powodzenia leczenia tego typu schorzeń. Innowacyjne metody idą w parze z podniesieniem świadomości i rozwojem profilaktyki związanej z leczeniem onkologicznym. Jedną z nich jest radioterapia protonowa polegająca na napromieniowaniu komórek rakowych, nie niszcząc jednocześnie zdrowych części ciała. Co więcej, interwencje chirurgiczne uznawane za najbardziej skuteczne coraz mniej obciążają organizm chorego.

Rak to nie wyrok śmierci

Powszechnie panujące przekonanie, że moment zdiagnozowania raka jest równoznaczny z rozpoczęciem odliczania do śmierci jest niezwykle krzywiące rzeczywistość. Bardzo duża grupa chorób nowotworowych jest całkowicie wyleczalna. Przypadkiem ściśle potwierdzającym to przekonanie są wszelkie onkologiczne zmiany skórne. Większość z nich, bo ponad 90% przypadków kończy się zażegnaniem choroby.  Podobne rokowanie daje leczenie raka tarczycy, raka jądra czy raka piersi.

Wniosek jest jeden! Po pierwsze silnie należy nastawić się na profilaktykę. Częste badania pozwalają na szybkie wykrycie wszelkich zmian onkologicznych, a im szybsze stadium tym większa szansa na pokonanie raka zaatakowanego we wczesnym stadium rozwoju. Po drugie zmagania z rakiem należy rozpocząć niczym światowej klasy bokser na ringu, którego pozytywne nastawienie zawsze prowadzi do wygranej!

Więcej informacji na temat jednej z możliwych procedur leczenia znajdziemy tutaj: https://www.medicover.pl/szpital/szybka-terapia-onkologiczna/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *